Nauka Katolicka

FATIMA – Wywiad ojca Fuentesa z siostrą Łucją

26 grudnia 1957 r. Ojciec Augustin Fuentes,  postulator w procesie beatyfikacyjnym Franciszka i Hiacynty, spotkał się z siostrą Łucją w klasztorze w Coimbrze w Portugalii. Po powrocie do rodzinnego Meksyku wygłosił konferencję dotyczącą spotkania, na której relacjonował słowa siostry Łucji. Oto treść jego relacji:

 

 

„Chcę opowiedzieć o ostatniej rozmowie, którą przeprowadziłem z Siostrą Łucja  Spotkałem ją w jej klasztorze. Była bardzo smutna, bardzo blada i wychudzona. Powiedziała mi:”

„Ojcze, Najświętsza Dziewica jest bardzo smutna, ponieważ nikt nie zwrócił uwagi na Jej Orędzie, ani na dobre, ani na złe. Dobrzy kontynuują swoją drogę, ale nie przywiązują żadnej wagi do Jej Przesłania. Źli, nie widząc, że kara Boga faktycznie na nich spadnie, kontynuują swoje życie w grzechu, nawet nie dbając o Przesłanie. Ale wierzcie mi, Ojcze, Bóg skarci świat, a będzie to straszne. Kara z Nieba jest bliska.

Siostra Łucja powiedziała mi również:

„Ojcze, diabeł ma ochotę podjąć decydującą bitwę z Najświętszą Dziewicą. A diabeł wie, co najbardziej obraża Boga, i co w krótkim czasie zyska dla niego największą liczbę dusz.  Diabeł robi wszystko, aby przezwyciężyć dusze poświęcone Bogu, ponieważ w ten sposób diabłu uda się osłabić dusze wiernych opuszczonych przez ich przywódców, a tym samym łatwiej je pochwycić ”.

„Tym, co rani Niepokalane Serce Maryi i Serce Jezusa, jest upadek dusz zakonnych i kapłańskich. Diabeł wie, że zakonnicy i kapłani, którzy odchodzą od swego pięknego powołania, ciągną wiele dusz do piekła. … Diabeł chce objąć w posiadanie dusze konsekrowane. Próbuje ich zepsuć, aby uśpić dusze ludzi świeckich, a tym samym doprowadzić ich do ostatecznej impenitencji (zatwardziałość w grzechu) . Stosuje wszystkie sztuczki, nawet idąc tak daleko, aby zasugerować opóźnienie wejścia do życia religijnego. Wynika z tego bezpłodność życia wewnętrznego, a wśród laików chłód (brak entuzjazmu) w kwestii rezygnacji z przyjemności i całkowitego poświęcenia się Bogu. ”

„Powiedz im też, Ojcze, że moi kuzyni Franciszek i Hiacynta poświęcili się, ponieważ we wszystkich objawieniach Najświętszej Dziewicy zawsze widzieli ją bardzo smutną. Nigdy się do nas nie uśmiechała. Ten smutek, ta udręka, którą w Niej zauważyliśmy, przeniknęły nasze dusze. Smutek ten jest spowodowany obrazą Boga i karami, jakie grożą grzesznikom. I tak, my, dzieci, nie wiedzieliśmy, co myśleć, oprócz wymyślenia różnych sposobów modlitwy i poświęceń ”.

Moją misją jest wskazanie wszystkim, że grozi nam utrata dusz na całą wieczność, jeśli będziemy trwać w grzechu ”.

 

Siostra Łucja powiedziała mi również:

„Ojcze, nie powinniśmy czekać na apel do świata, aby przybył z Rzymu ze strony Ojca Świętego, aby odprawić pokutę. Nie powinniśmy też czekać na wezwanie do pokuty od naszych biskupów w naszej diecezji, ani od zgromadzeń zakonnych. Nie! Nasz Pan już bardzo często używał tych środków, a świat nie zwrócił na to uwagi. Dlatego teraz każdy z nas musi zacząć się duchowo reformować. Każdy człowiek musi nie tylko uratować własną duszę, ale także pomóc ocalić wszystkie dusze, które Bóg umieścił na naszej drodze ”.

„Ojcze, Najświętsza Maryja Panna nie powiedziała mi, że jesteśmy w czasach ostatecznych świata, ale sprawiła że  ​​zrozumiałem tak z trzech powodów.”

„Pierwszym powodem jest to, że powiedziała mi, że diabeł jest gotowy do podjęcia decydującej bitwy przeciwko Dziewicy. Decydująca bitwa to ostateczna bitwa, w której jedna strona odniesie zwycięstwo, a druga odniesie porażkę. Ponadto od teraz musimy wybierać strony. Albo jesteśmy dla Boga, albo dla diabła. Nie ma innej możliwości. ”

„Drugi powód jest taki, że powiedziała zarówno moim kuzynom, jak i mi, że Bóg daje światu dwa ostatnie lekarstwa. Są to Różaniec Święty i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Są to dwa ostatnie środki, które oznaczają, że nie będzie innych. ”

„Trzecim powodem jest to, że w planach Boskiej Opatrzności Bóg zawsze, zanim zacznie karać świat, wyczerpuje wszystkie inne środki. Teraz, gdy widzi, że świat nie zwraca żadnej uwagi, wtedy, ofiarowuje nam ostatni środek zbawienia, Jego Najświętsza Matkę. Jeśli gardzicie i odrzucacie ten ostateczny środek, nie otrzymamy już przebaczenia z Nieba, ponieważ popełniamy grzech, który Ewangelia nazywa grzechem przeciwko Duchowi Świętemu. Grzech ten polega na jawnym odrzuceniu, przy pełnej wiedzy i zgodzie, zbawienia, które On oferuje. Pamiętajmy, że Jezus Chrystus jest bardzo dobrym Synem i że nie pozwala, abyśmy obrażali i gardzili Jego Najświętszą Matką.

 

Siostra Lucy powiedziała mi:

„Dwoma środkami ratowania świata są modlitwa i poświęcenie”.

 

Odnosząc się do Różańca Świętego, Siostra Łucja powiedziała:

„Spójrz, Ojcze, Najświętsza Dziewica, w tych ostatnich czasach, w których żyjemy, nadała nową skuteczność odmawianiu Różańca. Dała tę skuteczność do tego stopnia, że ​​nie ma problemu, bez względu na to, jak trudny, doczesny czy przede wszystkim duchowy, w życiu osobistym każdego z nas, naszych rodzin, świata lub wspólnot religijnych, a nawet życia  narodów, których różaniec nie może rozwiązać. Nie ma problemu, powiadam wam, bez względu na to, jak trudny jest, którego nie może rozwiązać odmawianie  Różańca Świętego. Dzięki Różańcowi Świętemu uratujemy siebie. Uświęcimy się. Pocieszymy Naszego Pana i uzyskamy zbawienie wielu dusz ”

„Wreszcie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, naszej Najświętszej Matki, polega na uznaniu Jej za siedzibę miłosierdzia, dobroci i przebaczenia oraz za pewne drzwi, przez które mamy wejść do Nieba” 

 


ŹródłoFragment z książki -„The Whole Truth about Fatima” T. III  – Frère Michel de la Sainte Trinité. [ Tłumaczenie własne]

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s