Nauka Katolicka

Gdy serce się smuci – o. Pio

Smucisz się, że twa wola nie dzieli z tobą poddania się Bożym planom. Czy jesteś tego pewna?
 
Na twe nieszczęście, kiedy wzbudzasz w sobie akt poddania się woli Bożej, chcesz odczuwać to w swoim sercu jako rodzaj słodyczy. Ale czy nie powiedziałem ci, że stan oczyszczenia, w który Pan cię wprowadził, polega właśnie na odarciu twej duszy z wszelkich miłych uczuć, do których przywykłaś?Rozważ Jezusowy akt przyjęcia woli Ojca w Ogrodzie Oliwnym i to, jak wiele Go on kosztował, skoro Pan zaczął pocić się krwią! Powtarzaj za Nim
ten akt, kiedy wszystko układa się pomyślnie i kiedy wszystko sprzymierza się przeciwko tobie. Nie troszcz się o to i nie kłopocz tym, w jaki sposób podejmujesz ten akt. Wiemy, że gdy jest ciężko, natura wzdryga się przed krzyżem, nie możemy jednak powiedzieć, że dusza nie jest poddana woli Bożej, skoro widzimy ją pełniącą tę wolę, mimo że odczuwa silne naciski, by pójść w przeciwnym kierunku. 
 
Jeżeli twa wola nie popada w bunt, możesz być pewna, że wyraziła ona na swój własny sposób akt podporządkowania się Bogu i Jego świętej woli. 
 
„Chwile ciszy z Ojcem Pio”
 

Zdrowa nauka Kościoła przeciw kłamstwom modernistów: „Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom.” (2 Tym. 4:3-4)

0 komentarzy dotyczących “Gdy serce się smuci – o. Pio

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: