Gdy serce się smuci – o. Pio


Smucisz się, że twa wola nie dzieli z tobą poddania się Bożym planom. Czy jesteś tego pewna?
 
Na twe nieszczęście, kiedy wzbudzasz w sobie akt poddania się woli Bożej, chcesz odczuwać to w swoim sercu jako rodzaj słodyczy. Ale czy nie powiedziałem ci, że stan oczyszczenia, w który Pan cię wprowadził, polega właśnie na odarciu twej duszy z wszelkich miłych uczuć, do których przywykłaś?Rozważ Jezusowy akt przyjęcia woli Ojca w Ogrodzie Oliwnym i to, jak wiele Go on kosztował, skoro Pan zaczął pocić się krwią! Powtarzaj za Nim
ten akt, kiedy wszystko układa się pomyślnie i kiedy wszystko sprzymierza się przeciwko tobie. Nie troszcz się o to i nie kłopocz tym, w jaki sposób podejmujesz ten akt. Wiemy, że gdy jest ciężko, natura wzdryga się przed krzyżem, nie możemy jednak powiedzieć, że dusza nie jest poddana woli Bożej, skoro widzimy ją pełniącą tę wolę, mimo że odczuwa silne naciski, by pójść w przeciwnym kierunku. 
 
Jeżeli twa wola nie popada w bunt, możesz być pewna, że wyraziła ona na swój własny sposób akt podporządkowania się Bogu i Jego świętej woli. 
 
„Chwile ciszy z Ojcem Pio”
 

ZASADY PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
Prosimy o merytoryczne komentarze. Naszym celem jest obnażanie kłamstwa, a nie przyczynianie się do potęgowania zamętu. Dlatego bezpodstawne opinie zaprzeczające obiektywnej prawdzie publikujemy wyłącznie, gdy zachodzi potrzeba reakcji na fałszywe informacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogerów lubi to: